Starość to nie nieuchronność. Wiek to nieuchronność, a ten nie niesie z sobą negatywu, chyba. Negatyw jest w naszym umyśle, a ten można zakwestionować

Czuć i reagować świadomie. Jak tworzyć świat, jakiego pragnę?

Znane dość już powszechnie prawo przyciągania mówi, że “podobne przyciąga podobne”. Ale - w jaki sposób “podobne”? Z kształtu, koloru, ceny, temperatury? Cóż, być może w jakimś sensie też .

 

 

 

 

Jesteśmy jak magnes na te same wibracje emocjonalne

Z obserwacji wynika, że w tym rodzaju "przyciągania" chodzi o wibracje emocjonalne. I tak - nasza złość przyciągnie innych gniewnych ludzi, a nasza radość - innych radosnych.
 
Jesteśmy rodzajem magnesu, dlatego istotne jest, czym emanujemy, bo to samo - o tej samej wartości - przyciągniemy do swojego otoczenia.
 
Co zrobić zatem, kiedy - rozglądając się po swoim otoczeniu, ze zgrozą odkryjemy, że pewnie musimy mieć sporo w sobie “negatywu”, skoro wokół nas - choroby, bieda, nieszczęście i niezadowolenie.
 

Nie reagować pod wpływem "negatywnych" emocji

Pomoże nam w tym już sama świadomość tego faktu. Zauważanie, czyli percepcja ma potężną moc zmieniania rzeczywistości. I wiedza, że kiedy czujemy się źle i reagujemy w tym samopoczuciu na otoczenie, generujemy jeszcze więcej tego typu sytuacji. Zatem - trzeba to odwrócić i - kiedy czujemy się źle - nie reagować. Nie podejmować decyzji. Świadomie odciąć się od otoczenia do czasu “aż nam przejdzie” - w ciszy i spokoju. Aż “samo sobie pójdzie”.
 
A kiedy już się “rozpuści” to wszystko, co nieprzyjemnego czuliśmy, pójdźmy dalej i zastanówmy się jak możemy poczuć się dobrze - w naturalny sposób dobrze.
 

Uważna obserwacja siebie i otoczenia - najtańszym sposobem na to, by poczuć się dobrze

Istnieją bardzo tanie i powszechnie dostępne sposoby na dobre samopoczucie. Nie potrzeba nic kupować, donikąd jechać, z nikim się spotykać, wkładać wysiłku w nic. Wystarczy BYĆ. Oddychać głęboko, czuć wygodę fotela, w którym się siedzi, miękkość dywanu pod stopami czy chłodnej gładkości podłogi, ciepło padających na skórę promieni wiosennego słońca, delikatny ruch powietrza w pokoju, głos szczekającego psa gdzieś w oddali, szum samochodów dobiegający z pobliskiej ulicy, dźwięk śmieciarki, głośne tubalne kichnięcie sąsiada zza ściany i dźwięk upadającej na podłogę łyżeczki, śpiew ptaków i brzęczenie muchy, która wpadła do pokoju, łaskotanie w palcu prawej stopy i swędzenie gdzieś pod łopatką, zapach zupy ogórkowej, którą ktoś gdzieś w okolicy gotuje, pisk goniących się na placu zabaw dzieci, kłucie w prawym pośladku…
 
Na początek wystarczy tyle. Ale każdego dnia, jak oddychanie i jak mycie zębów. Aż niepostrzeżenie zmieni się WSZYSTKO.
 
 

 

Powrót na górę strony

30 marca 2021

Lista artykułów

Lista kategorii tematycznych

Uzdrawianie siłami natury

Agnieszka Pareto

SESJE INDYWIDUALNE

online

KLIKNIJ po więcej informacji

KONTAKT

kontakt@zyciejakzesnu.pl