Starość to nie nieuchronność. Wiek to nieuchronność, a ten nie niesie z sobą negatywu, chyba. Negatyw jest w naszym umyśle, a ten można zakwestionować

Złość piękności szkodzi

Tak nam powtarzano od dziesiątek lat - szczególnie dziewczynkom i kobietom, trzymając je dzięki temu na smyczy "grzeczności".  Czy jest w tym powiedzeniu choć ziarno prawdy?

 

 

 

Złość w pewnych warunkach może szkodzić urodzie

To stwierdzenie niesie w sobie część prawdy, gdyż urodzie i ogólnie zdrowiu, którego ona jest konsekwencją, szkodzi złość, która zostanie zepchnięta “do podziemia”, stłumiona, a z czasem wyparta i zapomniana.
 
Złość to złożona emocja, której komponentami są smutek, żal, rozpacz, wstyd, poczucie winy i emocje pokrewne. Jeśli tkwią w ciele - stłumione, wyparte i nieuświadomione - działają z ukrycia, powodując blokady w przepływie energii przez ciało. A blokady stanowią przeszkodę w transporcie składników odżywczych do komórek z jednej strony i - mówiąc plastycznie - w wywozie "śmieci" z drugiej. Złość zatem szkodzi naszemu zdrowiu, czyli - jak by na to nie spojrzeć - urodzie, która ze zdrowym duchem i ciałem jest kojarzona, ale wówczas, gdy jest wyparta i jej istnieniu w nas zaprzeczymy.
 

Wyparta ze świadomości złość tamuje przepływ życiodajnej energii

Kto jest zdrowy - jest naturalnie piękny. Kto jest zdrowy - nie zatrzymuje tego, co mu nie służy i pozwala na swobodny przepływ, w szerokim tego słowa znaczeniu. Zdrowie jest jak światło bijące od człowieka - nie dopuszcza mroku i rozjaśnia cienie. Kto jest zdrowy - emanuje wszystkimi kolorami tęczy - czasem się złości, czasem smuci - żadna emocja nie jest mu niemile widziana i nie odwraca on od niej uwagi jak od czegoś niewłaściwego. Skoro przychodzi - to znaczy, że MIAŁA PRZYJŚĆ.
 
Kto CHCE BYĆ ZDROWY, powinien otworzyć swoje serce na złość, kiedy ta się pojawia - i zamiast atakować innych pod jej wpływem lub podgryzać siebie, przeczekać ją w odosobnieniu, oddychając głęboko, aż naturalnie się rozpuści. Taka postawa przynosi w rezultacie zdrowe relacje na zewnątrz, a wewnątrz, swobodny przepływ energii i PIĘKNOŚĆ (URODĘ) oraz ZDROWIE na każdej płaszczyźnie życia.
 
 

 

Powrót na górę strony

18 kwietnia 2021

Lista artykułów

Lista kategorii tematycznych

Uzdrawianie siłami natury

Agnieszka Pareto

SESJE INDYWIDUALNE

online

KLIKNIJ po więcej informacji

KONTAKT

kontakt@zyciejakzesnu.pl